Sony, Microsoft ve Nintendo, E3 2018’de neler tanıtacak?


12 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açacak olan E3 2018’de Microsoft, Sony ve Nintendo gibi oyun dünyasının dev konsol üreticilerinden önemli duyurular bekleniyor
Sony cephesiGod of War’un piyasayı altüst etmesiyle Sony cephesinde suların durulduğu sanılmasın. Hideo Kojima’nın Death Stranding’i 2016’dan bu yana yavaş yavaş gösteriliyor. Çok büyük ihtimalle şimdiye dek Death Stranding hakkında gördüğümüz en detaylı tanıtım bu E3’te yaşanacak. 
Sony cephesiLast of US Part II da Sony’nin büyük başlıklarından biri diğeri. Ellie’nin intikam arayışına odaklanacak olan yapımın E3’te tanıtılacağı resmi ağızlardan doğrulandı.
Sony cephesiUzun zamandır beklenen oyunlardan Marvel’s Spider-Man, E3’te tanıtılacak bir diğer önemli yapım. Peter Parker’ın dahi oynanabilir bir karakter olarak karşımıza çıkacağı oyunda, Miles Morales ve Mary Jane Watson gibi karakterleri de göreceğiz. İlgiyle takip edilen oyunun 7 Eylül’de satışa sunulacağı resmiyet kazandı.
Microsoft cephesi Crackdown 3’ün şubat ayına ertelenmesi bir nebze de olsa oyun severlerin tadını kaçırsa da Halo’suz bir E3’ün kolay kolay yaşanmayacağını unutmamak gerek. 
Microsoft cephesiMicrosoft’tan E3 2018’de Halo 6 müjdesi gelebilir. Yeni yapımın adı Halo Infinity olarak anılıyor. 
Microsoft cephesi Ayrıca yeni bir Gears of War ve Forza Horizon 4 de kapalı kapılar ardında konuşulanlar arasında. 
Nintendo cephesiSwitch’e gelecek olan Super Smash Bros., Nintendo tarafının en merak edilen isimlerinden biri. Ayrıca Metroid Prime 4 ve Yoshi oyunları da yine meraklıları tarafından büyük ilgiyle bekleniyor. Bütün bunların dışında asıl sürpriz Switch için Fortnite olabilir! Henüz bir kesinlik yok ama önümüzdeki hafta duyurulursa şaşırmayın.

Kaynak: HaberTürk

share post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0

Your Cart