Datamotiv, Garaj Sepeti bünyesine katıldı


Cesar Grup markalarından Datamotiv’i bünyesine katan Garaj Sepeti, yapacağı yatırımlarla Türkiye’nin yerli, milli ve en geniş veriye sahip araç kataloğunu sigorta, finansman, filo şirketleri, araç distribütörleri ile internet şirketlerinin hizmetine sunacak


Türkiye’de otomotiv ekosisteminin dijitalleşmesine öncülük eden Garaj Sepeti, aldığı yatırımların yanı sıra yaptığı yatırımlarla da büyümeye devam ediyor. Aralık 2017’de tasit.com’u bünyesine katan Garaj Sepeti şimdi de otomotiv alanında veri madenciliği yapan Datamotiv’i satın aldı.

Cesar Grup’tan satın alma bedeli ve hisse karşılığı alınan Datamotiv, Garaj Sepeti bünyesinde aynı isimle faaliyetlerine devam edecek. 1994 yılı sonrası Türkiye araç parkında bulunan 250 bine yakın farklı aracın üretici bilgilerini ve sıfır km araçların liste fiyatları ile güncel kampanyalı fiyatlarını içeren Datamotiv’de 150 milyon hücrelik büyük veri bulunuyor. Bu sayede Garaj Sepeti, Datamotiv hizmeti ile sigorta, finansman, filo şirketleri ile araç distribütörlerine eşsiz bir veri sunacak.

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve veri girişinden veri güncellemesine kadar yerli olan Datamotiv, Türkiye’nin en büyük araç kataloğu hizmeti olacak.

Kaynak: HaberTürk

share post:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0

Your Cart